Hagyományőrzés
Szinte a tanév elejétől kapcsolódtak rendezvények a három hetet meghaladó idei TÁMOP-os projekthez, a Gyökerek és szárnyak elnevezésű hagyományőrzésre épülő programhoz. A program felelőse Vécseyné Kiss Ibolya tanárnő volt.
A színfalak mögött elsősorban az ének-zene, valamint a rajz és vizuális kultúra tantárgyak oktatásában kapott helyet napi szinten a hagyományőrzés: a népzenével vagy népművészettel való foglalkozásnak köszönhetően a tanulók dalokat tanultak, népszokásokkal ismerkedtek, életfa-ábrázolásokból kiállítást készítettek. Látványos, az egész iskolaközösségnek szóló programokban is megjelent a hagyományőrző szándék: az október 23-ai műsorban például népdal és néptánc egészítette ki a történelmi visszaemlékezést, a szokásos adventi szöszmötölőn is lehetőség adódott a természetes anyagokkal, népi motívumokkal való munkára.
Magdi néni előadásán Kiss Viola és Fenyvesi Melitta énekelt, sajnos az adventi estről hiányoztak
Tisztán hagyományőrzéssel kapcsolatos programokat is szervezett Vécseyné tanárnő. Ilyen volt a Dr. Gerzanics Magdolna népdalkutatóval való találkozás november 21-én, vagy a téli népszokásokról szóló, az egész iskolaközösség előtt elhangzó előadássorozat december 1-jén.
A tizenegyedik bések tanulják a hókiflisütés tudományát
A programot karácsonyi kalácssütés egészítette ki december 14-én hét osztály számára, az aulában pedig a technikaórán készített mézeskalácsok díszítették idén az adventi koszorút.
A programok a jövő évre is átnyúlnak, a tervek szerint táncházzal nyitja majd az iskola a farsangi időszakot.